Gdzie i jak przechowywać migdały w domu, obrane iw łupinach

Migdały to popularny orzech o przyjemnym smaku i lekkim aromacie. Zawiera wiele przydatnych substancji, cennych tłuszczów i jest szeroko stosowany w kuchni. Spożywany jest bez obróbki wstępnej, stosowany jako dodatek do sałatek, dań głównych i deserów. Robi się z niej nawet mąkę, która doskonale zastępuje pszenicę.

Migdały nie są tanie, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak przechowywać je w domu, obrane i nieobrane, aby nie zepsuły się przedwcześnie.

Wybór migdałów

Gdzie i jak przechowywać migdały w domu, obrane iw łupinach

Aby migdały były jak najdłuższe, ważne jest, aby dokonać właściwego wyboru przy zakupie orzechów. Zwróć uwagę na następujące parametry:

 1. Kształt i rozmiar. Orzechy powinny mieć regularny kształt łezki, przypominający nasiona słonecznika. Ważne jest, aby wszystkie orzechy były tego samego rozmiaru. Sugeruje to, że zostały one zebrane w tym samym czasie.
 2. Wygląd. Kolor powinien być jednolity, bez rdzy, pleśni i innych plam, dziur świadczących o inwazji owadów.
 3. Zapach. Lekki, specyficzny aromat migdałów świadczy o świeżości produktu. Gorzki, zjełczały zapach jest oznaką zepsucia.
 4. Wilgotność. Migdały powinny być suche, ale nie suche. Ważne jest, aby jądra nie były wilgotne. Sprawdza się to gryząc nakrętkę. Jeśli jest za twardy, ale nie chrupiący, jest przesuszony. Jeśli jest miękki i żylasty, produkt jest wilgotny.
 5. Muszle. Powinien być mocny, jednolicie zabarwiony, wolny od plam, odprysków i innych uszkodzeń.

Orzechy w skorupkach mają dłuższy okres trwałości. Dlatego takie migdały są wybierane do długotrwałego przechowywania.

Rada! Migdałowy na wagę jest tańszy niż produkt pakowany i łatwiej jest sprawdzić jego jakość.

Przygotowanie do przechowywania

Gdzie i jak przechowywać migdały w domu, obrane iw łupinach

Migdały nie wymagają specjalnego przygotowania do przechowywania. Wystarczy je posortować, usuwając wszystkie uszkodzone i niskiej jakości próbki, a także obce zanieczyszczenia.

Pomimo tego, że migdały w łupinach są dłużej przechowywane, niektóre gospodynie domowe wolą wcześniej usunąć część zapasów. Rzeczywiście, w tej formie produkt jest łatwiejszy w użyciu do gotowania.

Twardą skorupkę otwiera się dziadkiem do orzechów lub małym młotkiem. Przyrząd należy obsługiwać ostrożnie, aby nie uszkodzić rdzenia.

Istnieje kilka sposobów na usunięcie brązowego filmu z migdałów. Jedną z opcji jest zalanie orzechów wrzącą wodą. Następnie folia łatwo oddzieli się od rdzenia.

Surowe migdały są trwalsze niż migdały prażone. Niektóre gospodynie nadal go suszą.

Rada! Migdały suszone są w suszarce elektrycznej, mikrofalówce, na patelni, w piekarniku lub na świeżym powietrzu w sposób naturalny. Ta ostatnia opcja pozwala zaoszczędzić więcej składników odżywczych.

Przechowywanie nieobranych orzechów

Gdzie i jak przechowywać migdały w domu, obrane iw łupinach

Migdały w skorupkach mają najdłuższy okres przydatności do spożycia. Twarda powłoka chroni rdzeń przed negatywnymi czynnikami środowiskowymi, bakteriami i owadami, zapobiega jego utlenianiu w powietrzu. Zaleca się zakup go do długotrwałego przechowywania w mieszkaniu.

Przed przechowywaniem świeżych migdałów w łupinach ważne jest, aby stworzyć dla nich optymalne warunki. Pomieszczenie musi być suche. Wskazane jest, aby miejsce było chłodne. Najlepiej spiżarnia lub szafka pod parapetem. Jeśli nie ma takich pomieszczeń, orzechy są przechowywane jak najdalej od pieca.

Pojemniki na migdały w łupinach muszą być oddychające.W przeciwnym razie produkt ulegnie zawilgoceniu. Gospodynie domowe używają pudeł kartonowych i drewnianych, toreb z tkaniny, toreb papierowych. Nie nadają się do tego pojemniki z polietylenu i szczelnie zamknięte plastikowe lub szklane.

Miejsce przechowywania migdałów powinno być chronione przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Światło ultrafioletowe niszczy niektóre związki w produkcie, czyniąc go mniej użytecznym.

Nie pozwól, aby wilgoć dostała się do pojemnika z nakrętkami. Spowoduje to pleśń i przedwczesne zepsucie produktu.

To interesujące:

Wybór najlepszych odmian kapusty do kiszenia i przechowywania na zimę

Korzyści i szkody skórki pomarańczowej, zasady ich przygotowania, przechowywania i stosowania

Przechowywanie obranych migdałów

Gdzie i jak przechowywać migdały w domu, obrane iw łupinach

Zaleca się przechowywanie obranych młodych migdałów w brązowej skorupce (folii). Oczyścić bezpośrednio przed użyciem. Chroni również produkt przed utlenianiem, wydłużając jego trwałość.

Istnieje kilka sposobów przechowywania obranych pestek migdałów. Każdy z nich ma swoje własne niuanse.

W temperaturze pokojowej

Młode migdały mają najmniejszą trwałość w temperaturze pokojowej. Szybko nasyca się wilgocią, nabiera zjełczałego smaku i traci swój aromat.

Aby zminimalizować wpływ na środowisko i wydłużyć okres przydatności do spożycia produktu, umieszcza się go w szafie lub na dolnej półce szafki kuchennej.

Najdłużej jądra są przechowywane w opakowaniu próżniowym. Orzechy są często sprzedawane już w tej formie. Istnieją specjalne formularze, a także odkurzacze do samodzielnego użytku w domu.

Jeśli kupiłeś migdał na wagę i nie ma możliwości odkurzania go w domu, orzechy wkładamy do czystego, suchego słoika, który jest szczelnie zamknięty. Nie zaleca się umieszczania migdałów w metalowych puszkach, co przyspiesza ich utlenianie.

W lodówce

Migdały najlepiej przechowywać w lodówce. W celu przedłużenia okresu przydatności do spożycia panuje niska temperatura.

W komorze chłodziarki znajdują się inne produkty spożywcze. W przypadku nieprawidłowego przechowywania ich zapachy mieszają się, co negatywnie wpływa na smak. Aby temu zapobiec, migdały umieszcza się w szufladzie na warzywa. Jest wstępnie zapakowany w plastikową torbę lub plastikową tackę. W pobliżu umieszcza się nieobrane warzywa i owoce, ale nie czosnek i cebulę.

W szufladach na warzywa często zbiera się woda. Ważne jest, aby chronić nakrętki przed wnikaniem cieczy. Jeśli wilgoć dostała się pod opakowanie, pestki migdałów będą musiały zostać zjedzone w ciągu 1-2 dni. W przeciwnym razie staną się niezdatne do spożycia przez ludzi.

Uwaga! Migdały nie są przechowywane w lodówce, jeśli skropliny spływają po ścianach i trafiają do szuflad na warzywa.

Jeśli z jakiegoś powodu przechowywanie orzechów w lodówce jest niemożliwe, zimą umieszcza się je na przeszklonym balkonie. Tam będą leżeć nie mniej.

W zamrażarce

Najdłużej orzechy są przechowywane w zamrażarce. Nie tracą jednak swoich dobroczynnych właściwości. Ich smak też się nie zmienia.

Umieść jądra migdałów w torbie lub plastikowej tacy i umieść je w zamrażarce. Wskazane jest, aby orzechy, mięso i ryby były na osobnych półkach.

Ważny! Jeśli migdały zostały rozmrożone, nie wolno ich ponownie zamrażać.

Przechowywanie zielonych migdałów

Zielone migdały są rzadkością na półkach sklepowych. Jeśli udało Ci się kupić ten zdrowy i smaczny produkt, ważne jest, aby zadbać o jego właściwe przechowywanie.

Zwykle młode zielone migdały przechowuje się w lodówce, najlepiej pakowane próżniowo. Jeśli nie jest to możliwe, migdały umieszcza się w hermetycznie zamkniętym plastikowym pojemniku lub plastikowej torbie. Produkt przechowywać w pojemnikach na warzywa.

Niektóre gospodynie domowe zamrażają zielone migdały. Jest wstępnie zapakowany w plastikową torbę lub próżnię.

Ważny! Na zielonej łupinie orzecha nie powinna znajdować się kropla płynu. W przeciwnym razie produkt zacznie pleśnieć i gnić.

Optymalne warunki przechowywania

Gdzie i jak przechowywać migdały w domu, obrane iw łupinach

Optymalne warunki przechowywania zależą od tego, czy migdały zostały zakupione w łupinach, czy nie. Lista zawiera główne wskaźniki:

 1. Wilgotność. Maksymalna zawartość wilgoci dla obranych i nieobranych orzechów wynosi 75%. Jeśli wskaźniki są wyższe, orzechy spleśniały i zjełczały.
 2. Temperatura. Dla orzechów w łupinach optymalne wartości to + 16… + 18 ° C. W przypadku ziaren obranych odpowiednia jest temperatura + 4 ... + 10 ° C.
 3. Oświetlenie. Przechowuj migdały w suchym, ciemnym miejscu. Promienie słoneczne niszczą niektóre składniki odżywcze produktu.

Okres przydatności do spożycia

Ilość przechowywanych migdałów zależy od ich rodzaju i sposobu przechowywania:

 • obrane jądra w lodówce - sześć miesięcy;
 • w zamrażarce produkt pozostaje niezmieniony w smaku i składzie chemicznym nawet przez rok;
 • w temperaturze pokojowej jądra bez łupin są przechowywane nie dłużej niż 2 miesiące;
 • Nieobrane migdały, jeśli są właściwie przechowywane, nie psują się przez 12 miesięcy.

Zepsute migdały mają zjełczały zapach i nieprzyjemny smak. Z biegiem czasu użyteczne substancje są w nim niszczone. Jedzenie zepsutej żywności jest niebezpieczne dla zdrowia.

Uwaga! Kupując migdały w opakowaniach kierują się datami ważności wskazanymi przez producenta.

Wskazówki dotyczące przechowywania migdałów w domu

Aby migdały trwały dłużej, weź pod uwagę kilka niuansów:

 1. Po otwarciu opakowania próżniowego jądra przenoszone są do czystego, suchego pojemnika - szklanego słoika lub plastikowej tacy na żywność. Pojemnik musi być szczelnie zamknięty.
 2. Płatki migdałów, a także zmiażdżone jądra są przechowywane mniej niż całe orzechy. Ich okres przydatności do spożycia wynosi 2-4 tygodnie.
 3. Różne orzechy mają różne smaki i aromaty. Ponadto wszystkie zawierają dużą ilość olejku. Przechowywane razem smaki mieszają się, dlatego migdały są trzymane oddzielnie od innych orzechów.
 4. Nie dopuść do kontaktu obranych ziaren z innymi produktami, zwłaszcza z przyprawami. W przeciwnym razie będą nasycone obcymi aromatami.

Przeczytaj także:

Czy na diecie odchudzającej można jeść migdały?

Dlaczego tykwa migdałowa jest dobra i jak ją uprawiać

Ile orzechów dziennie możesz schudnąć

Wniosek

Migdały to zdrowy i smaczny orzech, który jest szeroko stosowany w kuchni i jest używany w wielu przepisach. Jego koszt jest bardzo wysoki, dlatego tak ważne jest jego prawidłowe przechowywanie.

Obrane i niepoddane obróbce jądra będą miały różne warunki przechowywania i okres przydatności do spożycia. W pierwszym przypadku produkt nie pogorszy się w temperaturze pokojowej, aw drugim należy go umieścić na zimno.

Dodaj komentarz

Ogród

Kwiaty