Ile orzechów dziennie możesz schudnąć

Orzech jest uważany za bardzo wysokokaloryczny, a przez to niepożądany produkt w menu podczas odchudzania. Jest to jednak błędna opinia, ponieważ w niewielkich ilościach niektóre owoce przyspieszają odchudzanie, nasycają witaminy i minerały. Przestrzeganie prostych zasad dotyczących jedzenia orzechów przyniesie korzyści osobie na diecie.

Czy podczas utraty wagi można jeść orzechy?

To produkt wyszczuplający nie wykluczaj z diety, ale jedz w małych ilościach (do 30 g dziennie). Aby pobudzić organizm do pozbycia się zbędnych kilogramów i zmniejszenia głodu, owoce dodaje się do sałatek, płatków śniadaniowych, koktajli owocowo-warzywnych, twarożku oraz spożywa na surowo podczas lekkich przekąsek.

Ile orzechów dziennie możesz schudnąć

Zalety orzechów na diecie:

 • obniżyć poziom LDL (złego cholesterolu), normalizować metabolizm;
 • dają siłę i energię, zwłaszcza po sporcie;
 • błonnik w owocach poprawia trawienie;
 • wysoka zawartość białka i tłuszczu szybko nasyca się podczas przekąsek;
 • magnez, omega-3, cynk wzmacnia wątrobę, która odchudzając doświadcza maksymalnego stresu, usuwając toksyny powstałe w wyniku rozpadu tłuszczów podskórnych.

Dietetycy nie zalecają spożywania owoców tuż przed snem. ze względu na wysoką zawartość kalorii. Organizm nie będzie miał czasu na szybkie przetworzenie dużych ilości tłuszczów, białek i węglowodanów.

Ważny! Trawienie orzechów w żołądku podczas snu wpłynie negatywnie na jakość nocnego wypoczynku. Osoba nie zrelaksuje się w pełni, co grozi bezsennością.

Wartość energetyczna waha się dla różnych orzechów od 550 do 700 kcal... Nie zaleca się spożywania owoców o zawartości kalorii powyżej 650 kcal (makadamia, orzeszki pekan, orzeszki pinii i orzechy brazylijskie). Jeśli nie ma wyboru, stawka dzienna zostaje zmniejszona o 2 razy.

Zawartość kalorii i skład chemiczny orzechów

Aby zrozumieć wartość i różnicę kaloryczności produktu, porównajmy kilka typów... Dla porównania wskażemy niektóre minerały i witaminę C, które biorą udział w odchudzaniu.

Tabela kalorii i składników odżywczych na 100 gramów:

Rodzaje orzechów Zawartość kalorii,
kcal
Tłuszcze,
%
Białka,
%
Węglowodany,
%
Potas,
mg
Magnez,
mg
Jod,
mcg
Witamina C,
mg
Arachid 552 45,2 26,3 9,9 658 182 2 5,3
Pistacje 560 45,3 20,2 16,6 1025 121 10 5,6
Nerkowiec 600 48,5 18,5 22,5 553 270 11,1 0,5
Migdałowy 609 53,7 18,5 13 748 234 2 1,5
Orzech laskowy 628 61,5 15 9,4 717 172 0,2 1,4
brazylijski 659 67,1 14,3 4,2 659 376 0,02–0,10 0,7
Gretsky 656 60,8 16,2 11,1 474 120 3,1 5,8
Cedr 673 68,4 13,7 9,4 597 251 2–25 0,8
Pikan 691 72 9,2 4,3 410 121 1,1

Jod, potas, magnez i kwas askorbinowy odgrywają ważną rolę w odchudzaniu:

 1. Jod normalizuje tarczycę. Niedoczynność tarczycy jest chorobą tego narządu, w wyniku której zaburzony jest metabolizm, nie dochodzi do spalania nadmiaru kalorii, odkłada się podskórny tłuszcz. Najwięcej jodu znajduje się w orzechach nerkowca, orzeszkach piniowych i pistacjach.
 2. Potas zapobiega wzdęciom, poprawia metabolizm. Brak makroskładnika odżywczego w organizmie podczas odchudzania powoduje zaparcia, nudności, osłabienie i spadek ciśnienia krwi. Pistacje zawierają maksymalną ilość potasu.
 3. Witamina C rozkłada tłuszcze i wspomaga wchłanianie żelaza, które bierze udział w wielu procesach metabolicznych, takich jak dotlenienie komórek, niszczenie i eliminacja toksyn oraz zamiana kalorii na energię. Wszystko to jest ważne przy odchudzaniu. Orzechy włoskie, orzeszki ziemne, pistacje są bogate w witaminę C.
 4. Magnez uczestniczy we wszystkich procesach metabolicznych - im więcej jego zawartości w produkcie, tym szybszy jest rozkład tłuszczów i eliminacja toksyn. Orzechy brazylijskie zawierają 376 mg magnezu, dlatego niepożądane jest całkowite wykluczenie go z diety, 1-2 owoce dziennie nie zaszkodzą organizmowi.

Ile orzechów dziennie możesz schudnąć

Jakie orzechy są dozwolone na diecie

Dieta nie powinna przerodzić się w strajk głodowy. Jego istotą jest normalizacja prawidłowego odżywiania i przywrócenie zaburzonego metabolizmu. Dlatego nie zaleca się wyczerpywania organizmu ciężkimi dietami i odmawiania zdrowej żywności. Spożywanie niewielkiej ilości owoców przy jednoczesnej utracie wagi zaspokaja uczucie głodu i nasyca użytecznymi substancjami.

Uwaga! 3-4 orzechy orzecha włoskiego (50 g) pod względem kaloryczności i wartości odżywczej zastępują 100 g białego pieczywa (265 kcal).

Rozważać najbardziej zdrowe orzechy z dietą spożywaną na surowo lub dodawaną do różnych potraw:

 1. Migdałowy odnosi się do niskokalorycznych owoców (609 kcal). Wysoka zawartość tłuszczu (53%) pomaga szybko zaspokoić głód. Produkt obniża poziom cholesterolu we krwi, poprawia elastyczność naczyń krwionośnych. Zawiera dużą ilość witaminy E (do 173% wartości dziennej), żelazo (29%).
 2. Orzech włoski ceniony za witaminę C, która bierze udział w procesach metabolicznych, wchłanianiu węglowodanów, tworzeniu białek, karnitynie. Pomimo wysokiej zawartości kalorii (656 kcal) i zawartości tłuszczu ponad 60%, można go spożywać w małych ilościach, jeśli przestrzegasz diety.
 3. Orzech laskowy - orzech niskokaloryczny (628 kcal). Zawiera dużo błonnika pokarmowego (44% DV), który poprawia trawienie pokarmu. Bogaty w witaminę E (do 117%) i kwasy tłuszczowe omega-6 (66,7%).
 4. Arachid pozwoliło na utratę wagi ze względu na niską zawartość kalorii (552 kcal) i najniższą zawartość tłuszczu (45,2%). Ceniony ze względu na wysoką zawartość witaminy C. Szybko zaspokaja uczucie głodu, poprawia trawienie.
 5. Nerkowiec przydatny dla osób z nadwagą, wynikającą z nieprawidłowego funkcjonowania tarczycy. Skład 100 g orzechów zawiera 11,1 μg jodu oraz niską procentową zawartość tłuszczu (do 50%). Produkt wyróżnia się podwyższonym indeksem glikemicznym - 22. Przykładowo: w orzechach brazylijskich wskaźnik ten wynosi 10, w pistacjach - 18, w orzechach włoskich - 15.
 6. Pistacje są bogate w potas, który poprawia trawienie, normalizuje metabolizm, zapobiega powstawaniu zaparć z powodu słabej perystaltyki jelit i wzdęć. Niska zawartość kalorii (560 kcal), wysoka zawartość witaminy C i jodu sprawiają, że orzechy te są najbardziej popularne w przypadku odchudzania.

Czy można schudnąć na samych orzechach? To nie jest najlepsze rozwiązanie Aby stracić zbędne kilogramy i utrwalić wynik, ważne jest, aby dieta była zbilansowana dla białek, tłuszczów i węglowodanów. Same owoce spowodują niedobory żywieniowe, podczas gdy duże ilości doprowadzą do odkładania się tłuszczu i problemów zdrowotnych.

Ile orzechów dziennie możesz schudnąć

Funkcje użytkowania dotyczące prawidłowego odżywiania

Przestrzeganie prostych zasad pozwala jeść owoce podczas diety i nie bać się sylwetki. Zbędny tłuszcze nie zostaną zdeponowane, jeśli nie przekroczysz dawki 20-30 g dziennie. W takim przypadku ilość produktu dzieli się na kilka przyjęć lub zjada się całą porcję na raz.

Ważny! Podczas komponowania diety weź pod uwagę wartość energetyczną orzechów. Nawet prosta przekąska dodaje 100 do 200 kalorii dziennie. Ponadto zwróć uwagę na białka, tłuszcze i węglowodany - ich ilość powinna być zbilansowana.

Zalecenia dotyczące skutecznego odchudzania:

 1. Nie jedz orzechów na pierwszym etapie diety... Znajdują się w diecie na etapie stabilizacji, kiedy organizm potrzebuje wsparcia i wzmocnienia.
 2. Nie jedz orzechów z dodatkowym aromatem (słodki proszek, glazura, miód, sól lub cukier). Taki produkt tylko wzmaga apetyt, sól zatrzymuje wodę w organizmie, odkłada się nadmiar tłuszczów.
 3. To jest lepsze naprzemiennie lub dodaj różne owoce sałatki dietetyczne warzywne lub owocowe. Podniosą wartość odżywczą potrawy, nasycą organizm.

Stawki użytkowania

Jeśli w domu nie ma odważników, nie przekraczaj dopuszczalnej dziennej diety w wysokości 30 g. Ile różnych orzechów można wykorzystać dziennie do utraty wagi:

 • orzechy laskowe - 8-10 szt.;
 • orzech - 6 połówek;
 • orzechy nerkowca - 9-10 szt.;
 • migdały - 12 szt.;
 • pistacje - 40 szt.;
 • orzeszki ziemne - 20 szt.

Kiedy są orzechy na odpowiedniej diecie

Aby skutecznie schudnąć, weź pod uwagę czas spożycia pokarmu... Wszystkie wysokokaloryczne posiłki lepiej przyswajają się rano. Kilka orzechów dodanych do sałatki, jogurtu lub płatków śniadaniowych nasyci aż do następnego posiłku.

Uwaga! W porze obiadowej owoce najlepiej zostawiać na przekąskę od 13:00 do 16:00. Szybko zaspokajają powstałe uczucie głodu.

Wieczorem, gdy trawienie pokarmu zwalnia i organizm przygotowuje się do snu, jedząc orzechy w ciągu 2-3 godzin (wysokokaloryczne - 4 godziny) przed snem ogranicza się do 1-2 szt. To będzie lepsze niż jedzenie czekolady czy innych słodyczy. Przekroczenie tej normy i nieprzestrzeganie czasu wpłynie negatywnie na nocny odpoczynek i sprowokuje odkładanie się tłuszczu.

Przekąska orzechy podczas utraty wagi

Większość diet zawiera przekąski, które pomagają czekać na główny posiłek bez obciążania organizmu. Orzechy są dobre na drugą przekąskę między śniadaniem a obiadem.

Ile orzechów dziennie możesz schudnąć

W którym wysokokaloryczne owoce są używane jako surowa przekąska tylko raz dziennie... Dodając do potrawy, lepiej jest zamieniać kilka rodzajów produktów. Na przykład, jeśli po śniadaniu zjadły 5-10 pistacji, nie są spożywane na obiad lub kolację, ale do sałatki lub owsianki dodaje się pokruszone plasterki orzecha włoskiego lub orzeszki ziemne.

Korzyści z podjadania:

 • szybkie nasycenie organizmu kwasami tłuszczowymi;
 • pozbycie się głodu i uczucie sytości;
 • poprawa funkcjonowania mózgu, łagodzenie bólów głowy i zawrotów głowy;
 • normalizacja przewodu pokarmowego dzięki błonnikowi.

Stosowanie produktu negatywnie wpłynie na Twoje samopoczucie, jeśli występuje indywidualna nietolerancja lub alergia.

Wady wprowadzania orzechów do przekąsek:

 • osoby otyłe muszą ściśle monitorować ilość spożywanych owoców: dietetycy zalecają dwukrotne zmniejszenie dopuszczalnej dawki;
 • owoce zawierają szczawiany, które przy nadmiernym spożyciu orzechów powodują pojawienie się kamieni i piasku w nerkach;
 • produkt należy do ciężkiej żywności, dlatego osoby z ostrymi chorobami przewodu pokarmowego nie powinny go nadużywać.

Wniosek

Różne rodzaje orzechów mają różne kalorie i różne składy chemiczne. Jest to brane pod uwagę przy stosowaniu diety odchudzającej i włączaniu produktu do diety. W niewielkich ilościach podczas przekąsek owoce mogą pomóc poradzić sobie z głodem. Szybko nasycają organizm mikro- i makroelementami, witaminami, jeśli dodasz je do głównego pożywienia.

Dodaj komentarz

Ogród

Kwiaty